Toronto

Toronto – miasto wielu kultur

O Toronto można powiedzieć znacznie więcej niż to, że jest największym miastem w Kanadzie. Zapewne poza stereotypowym wyobrażeniem Kanady, czyli wszechobecnym śniegiem i zamiłowaniem do hokeja, można stwierdzić, że zaznacza się w nim wielokulturowość. Jest to efekt tego, iż w Toronto zamieszkuje wiele grup etnicznych, które w tej zimnej krainie znalazły swój dom i miejsce na ziemi. Warto wspomnieć, że także Polacy licznie zasiedlili Kanadę, a szczególnie Toronto.

To właśnie tam mieści się najwięcej siedzib organizacji polonijnych. Wizyta Polaka w Toronto może być więc ciekawym doświadczeniem, szczególnie jeśli spotka swojego rodaka, który wybrał życie na emigracji. Na początek swojej przygody z Kanadą, jeśli ktoś zamierza zostać na dłużej warto zapoznać się z panującym tam klimatem, sposobem życia i kulturą. Kursy językowe Toronto – to zapewne także zagadnienie, które nie pozostanie zbagatelizowane. Dzięki temu można szybciej, sprawniej i skuteczniej zaaklimatyzować się w Toronto. Kurs językowy za granicą jest tez okazją do poznania kultury i osób, które także rozpoczynają życie w Kanadzie.

Życie z dala od ojczyzny

Tymczasowy lub trwały pobyt zagranicą zawsze jest doświadczeniem a nawet i niezwykłą przygodą. Toronto posiada lotnisko, więc można wygodnie można dostać się na terytorium Kanady. Warto zwiedzić Centrum Nauki Ontario i Królewskie Muzeum Ontario. Toronto to także kolebka filmu. Mieści się tam potężne studio filmowe oraz odbywa popularny filmowy. W samym Toronto jest także kilkadziesiąt teatrów, więc dla miłośników sceny jest to doskonała alternatywa dla dużego ekranu.

Toronto – miasto, które zachwyca

W tradycję Toronto od ponad stu lat wpisuje się coroczna parada Świętego Mikołaja. Ulicami miasta tysiące mieszkańców uczestniczą w tym niezwykłym przedsięwzięciu z udziałem najprawdziwszego Mikołaja. Jest to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych. Dorośli tez świetnie się przy tym bawią. To niezwykłe widowisko przyciąga także widzów przed telewizory, ponieważ ta impreza jest transmitowana. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/toronto/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *