Kanada

Kanada – zbiór ciekawostek

O Kandzie, jak i o każdym kraju można opowiedzieć wiele ciekawostek. Mogą one stanowić swoistą zachętę do udania się w podróż do tego wyjątkowego kraju. Pierwszą ciekawostką, o czym nie każdy wie, jest fakt, iż władzę nad Kanadą sprawuje królowa Elżbieta II. Dzieje się dlatego, iż Kanada jest kolonią brytyjską. Stąd na banknocie dwudziestu dolarówki widnieje wizerunek Elżbiety II. Symbolem Kanady jest liść klonu. Warto też pamiętać, że syrop klonowy wytwarzany z klonu jest powszechnie używanym dodatkiem do potraw i deserów.

Kanada – przekrój przez styl życia Kanadyjczyków

Kanada obfituje w liczbę parków narodowych, jezior i miejsc, gdzie można mieć bezpośredni kontakt z naturą. Kanadyjczycy z uwagi na wielokulturowość nauczyli się poszanowania innych kultur. Dlatego mawia się, że są najbardziej uprzejmą narodowością na świecie. Ich życzliwość staje się obiektem licznych dowcipów i historyjek opowiadanych z przymrużeniem oka. Wakacyjny kurs języka angielskiego jest okazją do poznania osobiście tego, jak tolerancyjny to kraj. Znajdziesz je na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/kursy-angielskiego-w-kanadzie/

Wyjątkowa różnorodność. Wszystko, co można znaleźć w Kanadzie

Kanadyjczycy są rozkochani w hokeju. Jest to sport, który darzą szczególnym sentymentem. Mawia się nawet, że to Kanada zaraziła świat miłością do tej dyscypliny sportowej i dzięki niej został wypromowany. Kanadyjczycy mogą pochwalić się także faktem, iż jedną z nich była pisarka Lucy M. Montgomery, której cykl powieści o Ani podbił serca dzieci na całym świecie. Ponadto kanadyjskiego pochodzenia jest także wybitna piosenkarka Celine Dion, której udało się podbić światowy rynek muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *