Kanada

Atrakcje turystyczne Kanady

Wyjazdy na kursy językowe są okazją nie tylko do nauki języka. To także ogrom wiedzy doświadczenia dotyczących wielu sfer życia w kraju poza ojczyzną. Można poznać styl życia, kulturę, zabytki oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Nie bez powodu nadaje się podróżom wymiar edukacyjny. Ci, którzy za cel obrali Kanadę muszą nastawić się na wszechobecną wielokulturowość.

Atrakcji turystycznych w Kanadzie nie brakuje. Jest więc jak zapełnić sobie grafik. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji Kanady jest wodospad Niagara. Znany z wielu scen filmowych wodospad wciąż budzi niemały zachwyt. To niezwykłe obcowanie z siłą natury przyrodą. Doświadczenie, które warto mieć w swojej kolekcji.

Wspomnienia z zakątków Kanady

Kanada jest krajem niezwykle malowniczym, gdzie kontakt z wszechobecną natura pozostawia wspaniale wspomnienia. Krajobrazy są widokami, których nie sposób opisać. Takie doświadczenia można zbierać zwiedzając liczne parki, które są rozmieszczone na terenie Kanady. Przykładem mogą tu posłużyć Banff National Park i Jasper National Park, które zabiorą nas na wspaniałą wędrówkę w towarzystwie urokliwych Gór Skalistych. Swoją niezwykłością zachwyca także Quebeck. Ta prowincja Kanady naszpikowana niezwykłymi zabytkami, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest zamek będący hotelem Château Frontenac, który jest symbolem luksusu w Kanadzie. Natomiast zwiedzając Vancouver możemy spotkać się z licznymi parkami, muzeami galeriami. To niezwykła uczta kulturalna i przyrodnicza zarazem.

Kanada – kraj „Ani z Zielonego Wzgórza”

Miłośnicy dzieła Lucy Mound Montgomery mogą poczuć klimat tej wspaniałej powieści zwiedzając malownicze zakątki Kanady. Można poczuć ducha jaki pisarka zawarła w książkach opisując niezwykłe, kanadyjskie krajobrazy. Śladami Ani można przeżyć jej przygody raz jeszcze, tym razem dodając pierwiastka przeżyć osobistych. Montgomery do dzisiaj jej jedną z najbardziej poczytnych kanadyjskich pisarek, a losy jej rudowłosej bohaterki są czytane przez kolejne pokolenia po dziś dzień. I jak się okazuje jej perypetie są wciąż aktualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *